AWF wznawia remont budynku przy Orląt Lwowskich

08:57

11 października 2014

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61.

Wykonawca już jest. AWF przystępuje więc po długiej przerwie do remontu budynku fizjoterapii przy Orląt Lwowskich w Gorzowie. Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu Jerzy Smorawiński, poinformował o tym podczas wczorajszej inauguracji roku akademickiego. Budynek ma być gotowy we wrześniu przyszłego roku:

-Mam nadzieje, że dokończenie tego remontu przyczyni się do znacznej poprawy warunków do prowadzenia badań naukowych – mówi prezydent Tadeusz Jedrzejczak:

Inwestycję AWF rozpoczął w 2010 roku.  Początkowo prace przebiegały zgodnie z harmonogramem, jednak w 2011 roku wykonawca przerwał je z powodu problemów finansowych.  Z uwagi na niedotrzymywanie terminów, uczelnia zerwała z nim kontrakt. Później skierowała sprawę do prokuratury.  Władze uczelni twierdziły, że firma  nie wykonała wszystkiego, za co jej zapłacono – tak wynikało  ze zleconej przez AWF  inwentaryzacji placu budowy. Przeprowadzono śledztwo, ktore  dotyczyło przywłaszczenia przez wykonawcę inwestycji prawie 2 mln zł. Powołany przez śledczych biegły stwierdził jednak, że inwentaryzacja zawierała błędy i żadnego przywłaszczenia nie było.  Śledztwo umorzono.

 

10 myśli na temat “AWF wznawia remont budynku przy Orląt Lwowskich”

  1. Przewiduję początek remontu na tydzień przed wyborami poprzedzony banerami, ogłoszeniami w prasie, zaproszeniem mieszkańców na plac budowy gdzie bedzie obecny Prezydent Gorzowa.

  2. Złego nic, ale śmiesznego – już tak. Wizjoner dostał chyba rozwolnienia i poczuł zagrożenie, bo stara się być wszędzie, a remonty ulic ruszyły z taką parą, że niedługo skończą się ulice w mieście. Nie zdziwiłbym się, gdyby wystraszony wizją wywalenia ze stołka Jędrzejczak jeździł np. autobusami weryfikując punktualność komunikacji miejskiej.

  3. a czy ktoś pamięta co kiedyś dawno było w tym budynku ?? bo ja pamiętam ,ale poczekam może ktoś ze starszych się odezwie -pamiętam ,że w latach 50-tych pracował tam mój tata dla ułatwienia ,podam ,że ta „firma” przeniosła się do dzisiejszego budynku ZUS

  4. tam było Prezydium Powiatowej Rady Narodowej (PPRN) które zostało przeniesione do dzisiejszego budynku ZUS -jeszcze przed rozbudową i przekształceniem na pałac zusowski .

  5. Jak zwał tak zwał, wychodzi i tak na jedno: siedlisko czerwonych kanalii.

  6. doszukując się analogii w twoim myśleniu to wszyscy pracujący w LUW,UM, itp to kanalie ktoś gdzieś musi pracować takich kretynów jak ty -aab- rzadko się spotyka

  7. Tak to jest, jak komuś wydaje się, że umie czytać, że to rozumie i że potrafi zauważać analogie. Zadanie dla SLD-owca: wśród trzech słów „siedlisko czerwonych kanalii” znajdź słowo „wszyscy” lub jego synonim. Udanych poszukiwań!

Dodaj komentarz