Agathea w Spichlerzu

14:21

15 listopada 2014

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91. (Visited 96 times, 1 visits today)

W gorzowskim Spichlerzu można oglądać wystawę, zatytułowaną „Agathea”. Autorką ekspozycji jest Agata Kaczuk-Jagielnik, absolwentka Liceum Plastycznego w Szczecinie i Akademmi Sztuk Pięknych w Poznaniu. Artystka ma w swoim dorobku kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Prace Agaty Kaczuk-Jagielnik powstają głównie w plenerze, malarka ma na swoim koncie obrazy przedstawiające krajobraz Gorzowa widziany od strony rzeki, tę tematykę podjęła już kilka lat temu. 

Agata Kaczuk -Jagielnik maluje nie tylko pejzaże Gorzowa, ale także krajobrazy podgorzowskich miejscowości. Zdaniem Agnieszki Kopaczyńskiej-Moskaluk, poetki i dziennikarki malarstwo tej autorki działa na widza uspokajająco.

Na wystawie możemy oglądać oprócz pejzaży, autorstwa Agaty Kaczuk-Jagielnik, również martwe natury oraz portrety postaci, o których sama malarka mówi, że są”charakterne”.

Ekspozycję , zatytułowaną „Agathea można oglądać do końca roku w gorzowskim Spichlerzu.

(Visited 96 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz