37 rocznica powstania Solidarności

20:18

31 sierpnia 2017

Patryk Małyszko

Dziennikarz Radia Gorzów Email: malyszko_patryk@zachod.pl (Visited 4 699 times, 1 visits today)

Od złożenia kwiatów pod pomnikiem „Solidarności Gorzowskiej” rozpoczęły się w obchody 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” i 35. rocznicy demonstracji ulicznych w Gorzowie, związanych z wprowadzeniem w kraju stanu wojennego. O godz. 16:00 na placu Starego Rynku odbyła się msza święta dziękczynna. Następnie przy Białym Krzyżu złożono kwiaty i zapalono znicze. Jak zaznacza przewodniczący gorzowskich struktur „Solidarności” Waldemar Rusakiewicz powinniśmy przypominać młodemu pokoleniu o tych wydarzeniach:

Mieszkańcy Gorzowa, którzy uczestniczyli w uroczystościach dobrze pamiętają wydarzenia z 1982 r.:

O godzinie 18:00 na placu Starego Rynku zebrali się zwolennicy KOD – u, którzy również obchodzili uroczystości 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” i 35. rocznicy demonstracji ulicznych w Gorzowie.  W uroczystościach udział wzięła m.in. Grażyna Pytlak:

Przypomnijmy,  że podpisanie porozumień sierpniowych z 1980 r. zakończyło kilkunastodniowy strajk i przewidywało między innymi powstanie wolnych związków zawodowych, częściowe ograniczenie cenzury oraz przywrócenie do pracy robotników zwolnionych po protestach w 1970 i 1976 roku.

 

 

 

(Visited 4 699 times, 1 visits today)

25 myśli na temat “37 rocznica powstania Solidarności”

 1. Dość specyficzne moralnie to świętowanie przez KODerastię, wśród których wielu to ubecy i towarzysze.

  Najpierw Jubilat „Solidarność” świętuje swój jubileusz, potem kaci świętują jubileusz swojej ofiary. Gdzie są granice bezczelności i degrengolady?

 2. Mówi się, że przestępca zawsze wraca na miejsce przestępstwa. Dzisiaj zapewne stało się ponownie po wielu latach…

 3. Z Solidarności odeszli wszyscy mądrzy i uczciwi ludzie. Zostali tylko nieudacznicy, karierowicze i nietędzy umysłowo.

 4. śmieciu bonk już cię s.kur.wielu nie cenzurują w tym radio? jak ty możesz mordo zdradziecka w ogóle przeglądać szczerbatą szczękę w lustrze wieczorem, bo o poranku nie mam mowy, ryj zdradziecki od inwektyw masz wykrzywiony, tak że paszczęki nawet otworzyć nie możesz.

 5. Zagadki „koderastne” na weekend…

  Czego wczoraj było więcej:
  – kodomitów czy przedstawicieli mediów,
  – kodomitów czy gwiazdek na fladze UE,
  – kodomitów czy ławek po mszy św.?

  Ile trzeba zorganizować zbiegowisk kodomickich, żeby:
  – zapełnić przynajmniej jednym koderastą każdą ławkę po mszy św.,
  – zapełnić całkowicie wszystkie ławki,
  – było to zauważalne na pobliskim przystanku autobusowym Arsenał,
  – zapełnić wszystkie miejsca siedzące w jednym autobusie MZK,
  – zapełnić autobus MZK (miejsca siedzące i stojące)?

 6. Zadanie z treścią:
  każdy kodomita wrzuca do puszki na wiecu 10 złotych. Z jaką częstotliwością trzeba organizować gorzowskie wiece kodomickie, zakładając frekwencję w stanach średnich 30 osób, żeby zawartość puszek była w stanie pokryć:
  a) faktury Kijowskiego,
  b) zaległości alimentacyjne tegoż.

  Do obliczeń przyjąć:
  – początkowy, średni wiek kodomity równy wiekowi emerytalnemu wiekowi wg PO.N czyli 67 lat,
  – średnia długość życia wg danych statystycznych GUS,
  – podziały na płeć nie obowiązują, wykorzystać wartości z tabel żywotności dla płci jednocześnie niemęskiej i nieżeńskiej,
  – roczna stopa oprocentowania długów wg odsetek ustawowych,
  – roczny wskaźnik przyrostu nowych kodomitów 0,001%,
  – statystyczny, miesięczny wskaźnik odpływu kodomitów z przyczyn innych niż życiowe -5%,
  – zdolność inflacyjna kodomity (skłonnność do podwyższania wysokości zrzutki) – przyjąć 0 (zero) z uwagi na utraty dochodów w wyniku dezubekizacji.

 7. Uwagi dodatkowe:
  1) ułamkowe części kodomity, wynikające z wyliczeń, nie biorą udziału w składkach. Potraktować je jako „dojrzewającego” kodomitę lub kodomitę „na wylocie” czyli przychodzącego, ale nie wrzucającego do puszki,
  2) pojęcie „odsetki ustawowe” w ujęciu ustaw wyłącznie zgodnych z Konstytucją wg Trybunału Konstytucyjnego koniecznie z Rzeplińskim w składzie orzekającym.

 8. pislamista w akcji gorszy niż romek Y
  bonk puknij się w ten zakuty łeb
  zapewniam cię że z tą pianą na ustach nie dożyjesz 67 roku życia

 9. Za poprawne rozwiązanie zadania z treścią – nagroda o nazwie: „Podnieś znacząco frekwencję” czyli darmowa wejściówka na wiec kodomicki.
  W dodatku bez obowiązku wrzutki do puchy!

 10. bonk – 1,15 + VAT za każdy wpis Paweł Szachermacher a jakże z kasy narodowej ci płaci!

 11. bonk – a może cię opłaca Kaziu z myjni, on już kiedyś płacił za takie oślizłe usługi

 12. Kodomici to same tęgie głowy, więc wyniki będą pewnie już niedługo. Bo żeby pojąć, o co chodzi w tej kodo-hucpie – trzeba mieć naprawdę tęgi łeb.
  Takie zadanie dla rasowego koderasty to na pewno jeszcze większy pikuś niż dla TW Bolka było trafienie szóstki w totoUBlotka. Oczywiście tylko wtedy, gdy tego z żoną bardzo potrzebowali…

 13. Zaczynam odczuwać pewien niepokój, będąc zatroskanym o miejscową KODomię. Nie mogę podejrzewać, że odwrócili się plecami do swojego niedawnego guru. Biedaczysko zasługuje wszakże na wsparcie – choćby z puszki, tak symbolizującej warunki tymczasowe, polowe, doraźne, partyzanckie. Prześladowani przez reżim pisowski KODeraści, wznosząc się na szczyt heroizmu, udowodnili 31 sierpnia, że słowo „solidarność” jest im bliskie, tak jak blisko ofiary stoi jej kat. Zdrada dla KODerastii nie jest przeszkodą, wszak ubecki kapuś Bolek jest ich mentorem, tak samo imć Mateusz od Kija stanowić powinien i na pewno stanowi wzór cnót wszelakich.
  Dlatego z niepokojem zauważam brak reakcji na solidarnościową akcję lewacką „Opłać lewe faktury” czy akcję pod nazwą „Z KODem nawet święty płaci alimenty”.

  Gorzowska KOD-omio – zwracam się w Waszym „macierzystym” języku: что случилось?

 14. Zanim gorzowska KODomia będzie miała szansę odpowiedzi – poczekamy na cenzora, czy i kiedy ujawni pytanie, które „oczekuje na moderację”.
  Może ktoś mi wskaże, co wymagało czujnego oka cenzora w wypowiedzi z 22:23, oczywiście jeśli cenzor to najpierw przepuści.

 15. bonk, masz problemy ze swoją pede.ra.stią, cały twój de.bilny wywód świadczy o ukrytej pede.ra.stii.

 16. Gdybym był lewakiem – byłbym zdruzgotany. Oto na pośmiewisko wystawione zostają pojęcia dla lewactwa wręcz kultowe: odmienności s e k s u a l n e.
  Świat chyba się kończy: „tęczowi” naśmiewają się z pedałów, pederastów i innych dewiacji, które powinny być dla nich normalnością, wręcz świętością.

 17. Gdybym był lewakiem – byłbym zdruzgotany. Oto na pośmiewisko wystawione zostają pojęcia dla lewactwa wręcz kultowe: odmienności s e k s u a l n e.
  Świat chyba się kończy: „tęczowi” naśmiewają się z p e d a ł ó w, p e d e r a s t ó w i innych dewiacji, które powinny być dla nich normalnością, wręcz świętością.

 18. lecz się bonkomito p e d e r a s t o na haluksy bo we łbie masz już sieczkę a to nieuleczalne.
  a jakbyś de bilu umiał czytać to nikt się nie naśmiewa z homoseksualistów, tylko zauważa w tobie ukryte źródła p e d e r a s t i i i obsesje z tym związane
  bujaj się farfoclu

 19. bonk podaruj stanik i stringi na aukcję, damy radę zlicytujemy cię, a pieniądze na szczytowanie przeznaczymy

  będę rozczarowany, jak nie podarujesz, wspomożesz – bądź ludzkim gejem,
  przecież takim jesteś, dałeś wyraz to w swoich komentarzach, w których podświadomie i podprogowo marzysz żeby cię przeleciała cała opozycja.

 20. No i wykrakałem…
  „Dwaj synowie i była żona Mateusza Kijowskiego, byłego lidera Komitetu Obrony Demokracji interweniowali u komornika z powodu niepłacenia przez Kijowskiego należnych i alimentów”.

  Puchy w ruch!

 21. obyło się bez pede..rastii w wykonaniu bonka,
  wiem, że byłeś u jarka po podwiązki..

Dodaj komentarz