Duży krok w stronę elektryfikacji linii 203

14:57

29 stycznia 2018

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 7 030 times, 1 visits today)

To dla Gorzowa i okolicznych miejscowości historyczny moment – mówiła dziś Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim podpisana została umowa na „Opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla prac na liniach kolejowych 18, 203 na odcinku Bydgoszcz – Piła – Krzyż – Gorzów Wlkp. – Kostrzyn wraz z elektryfikacją odcinka Piła – Kostrzyn”.

W podpisaniu umowy udział wzięli minister Elżbieta Rafalska, wojewoda lubuski Władysław Dajczak, członek zarządu PKP PLK S.A. dyrektor Arnold Bresch i przewodniczący Rady Miasta Gorzowa Sebastian Pieńkowski

(Visited 7 030 times, 1 visits today)

12 myśli na temat “Duży krok w stronę elektryfikacji linii 203”

 1. Brawo – jeżeli to zrobią, to PIS zaskarbi sobie sympatię mieszkańców regionu. Szczerze mówiąc z perspektywy Gorzowa nie widzę ani jednego powodu do głosowania na PO, PSL ani Nowoczesna – nie mają żadnej oferty dla tego regionu…

 2. Brawo p. RAFALSKA, brawo partia rzadzaca! Cale zycie na to czekam😉

 3. jeśli ta inwestycja dojdzie do skutku, nie chwalmy dnia przed zachodem słońca, to Pani Rafalska zapisana zostanie złotymi literami w dziejach Gorzowianina wszechczasów, a co najmniej nowy dworzec PKP, powinien nosić imię Pani Rafalskiej, taką mam propozycję i jeszcze ten fragment ulicy przyległy równolegle do dworca.

 4. Nie będzie żadnej elektryfikacji !!!! Co was na bajki wzięło?Makietę niech zrobią.Pamiątka pozostanie dla Niemców.

 5. Mam nadzieję, że ta inwestycja nie będzie obsługiwana przez Wójcickiego z całym tym towarzystwem z magistratu. Mam też nadzieję, że radna Marta nie dopatrzy się wokół torów jakiegoś mchu czy nietoperza.

 6. Uważam że to tylko ściema….Gorzów jest wśród 4 miast (byłych wojewódzkich) który nie ma zelektryfikowanej kolei, i jedyne miasto wojewódzkie z obecnych…..Także jedyne miasto wojewódzkie które nie ma porządnej uczelni wyższej…..
  Za to ma w nazwie przymiotnik innego województwa. Prawdziwy powód do dumy…….

 7. Dlaczego wielka Kryśka z całym zapleczem przez 8 lat nie zlecili studium wcześniej? Cała nadzieja w rękach p. Rafalskiej. Trzeba postawić na sprawdzonych ludzi, którzy coś mogą i mają udowodnione ciężką pracą doświadczenie a nie to nieszczęście co spadło na Gorzów bo zachciało się waty cukrowej, ławeczek i parków, cool cymbergaja, koleżaneczki i beztalencia co to się pokłóciły od razu po samych wyborach dla stołków. Namawiam, żeby nie dać się na bajki bez pokrycia na fb tylko dać szansę pani E.R i ekipie. To by przeszło do historii.

 8. Niemoty z PO, .N i SLD do rady i sejmiku niech już nie startują, bo przy nich Gorzów nigdy nie wyjdzie z zaścianka.

 9. @jhkhgg – „Dlaczego wielka Kryśka z całym zapleczem przez 8 lat nie zlecili studium wcześniej?”

  Ponieważ rząd PO generalnie likwidował koleje. Również marszałek województwa w Zielonej Górze nie miał interesu w tym, by wzmacniać Gorzów odbudową Kolei Wschodniej. Dla rządu PO i samorządu województwa opanowanego przez PO najważniejsza w regionie była droga S3. Natomiast dla rozwoju Gorzowa znacznie ważniejsza jest Kolej Wschodnia.

 10. @Ciekawy – „… PO, PSL ani Nowoczesna – nie mają żadnej oferty dla tego regionu…”

  Mają. Likwidację Urzędu Wojewódzkiego i wzmocnienie władzy marszałka.

Dodaj komentarz