Antek Smykiewicz – Na nowo

20:00

17 grudnia 2017

Redakcja Radia Gorzów

(Visited 3 619 times, 1 visits today)

Przedświąteczny tydzień zobowiązuje… Dlatego w tym tygodniu na samej górze naszej playlisty utwór, który przywołuje świąteczną atmosferę, rodzinne ciepło i miłość do bliskich.

Autorem i wykonawcą jest doskonale Wam znany Antek Smykiewicz. Sam ma dziewięcioro rodzeństwa, w tym czterech braci i pięć sióstr, więc na pewno wie o czym śpiewa. Ukończył szkołę muzyczną w klasie akordeonu i chociaż śpiewał już wcześniej to cała Polska usłyszała o nim po zajęciu 2 miejsca w programie The Voice Of Poland z 2011 roku.
Sam Antek o naszej piosence tygodnia mówi tak:

„Tekst do piosenki „Na Nowo” jest sumą moich przemyśleń dotyczących tego, co nas otacza, tego, czego nam na co dzień brak i tego, co tak naprawdę każdy z nas nie tylko od święta dostać powinien.

A czego tak właściwie nam dzisiaj brakuje? Moim zdaniem brak nam nie wielkich, ociekających złotem prezentów, szału zakupów i fałszywej „świątecznej atmosfery”, która udziela się nam w marketach już na początku października.

To właśnie tych rzeczy, których kupić nie możemy: pokoju, wrażliwości, wiary, miłości bliskich, których już z nami nie ma, a czasem nawet nas samych.

Pisząc piosenkę „Na Nowo” chciałem wlać w serducha trochę pozytywu i nadziei. Miałem zarazem zamiar uniknąć pułapki „świątecznego kiczu” i zwrócić uwagę na to o co w świętach Bożego Narodzenia właściwie chodzi. Na to, czego nam zwłaszcza wtedy tak naprawdę brakuje.

Czasem warto schować dumę do kieszeni i podać sobie ręce, bo to, czego nie możemy kupić – możemy z łatwością dać sobie za wzajem, zupełnie za darmo – miłość.”
Słowa Antka zabrzmiały jak świąteczne życzenia, prawda? Nie pozostaje nam więc, nic innego jak przyłączyć się do tych życzeń i grać… grać… grać „Na Nowo”. Dużo miłości Wam życzymy, nie tylko w powietrzu na 95,6 FM, ale wszędzie !!!

 

Jarek Łukowski

zakochany w Radiu …

HoM w RG 95,6 FM

(Visited 3 619 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz