05:41

12 września 2017

Grzegorz Bugaj

Kierownik Działu Rozrywki Radia Zachód   +48 68 4555 504 (Visited 3 658 times, 1 visits today)

Legenda muzyki elektronicznej – grupa OMD – powrócił z nową, 13. w karierze płytą studyjną!

‚The Punishment Of Luxury’ to nie tylko połączenie nostalgii i wyidealizowanego romansu, charakterystycznego dla wcześniejszych dzieł zespołu, ale także wyjściem poza strefę komfortu i zmierzenie się ze współczesną elektroniką. Przywodzący na myśl najlepsze czasy duetu, krążek zawiera mistrzowskie kompozycje nie ustępujące takim hitom jak ‚Enola Gay’, ‚So In Love’ czy ‚Walking On Mily Way’ i jest następcą świetnie przyjętego ‚English Electric’ z 2013 roku.

Album skomponowali, nagrali, wyprodukowali i zmiksowali obaj członkowie OMD – Andy McCluskey i Paul Humphreys.

Jak mówi Andy: „Na tej płycie udało nam się wydobyć piękno z hałasu i powtarzających się sekwencji. Chwytliwe melodie w naszym przypadku są chyba nieuniknione!”.

‚The Punishment Of Luxury’, którego tytuł odnosi się do obrazu Włocha Giovani Segantini z 1891 roku, zawiera utwory tak różnorodne jak Kraftwerkowe ‚Isotype’ i ‚Robot Man’, przez soulowe ballady ‚One More Time’ i ‚The View From Here’ po bardziej tradycyjne brzmienie OMD (jak choćby ‚Kiss Kiss Kiss Bang Bang Bang’) czy ciężki synch-popowy utwór tytułowy, jaki wybrano na oficjalny singiel promujący to wydawnictwo.

Album ukazał się na CD, winylu, wersji deluxe CD+DVD (krążek DVD zawiera materiał video z pracy nad płytą oraz komentarze track-by-track Andy’ego i Paula do wszystkich utworów z płyty) a także w specjalnym boxie. Zawartość boxu to album na CD i czerwonym winylu, dodatkowe CD z wersjami demo utworów z płyty, DVD (zawartość jak w wersji deluxe) oraz 24-stronicowa książeczka z unikalnymi zdjęciami i notatkami o płycie).

(Visited 3 658 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz