Artur Terlecki

10:24

4 lipca 2016

Iwona Krawczyk

(Visited 5 833 times, 1 visits today)

Z wójtem gminy Lubiszyn rozmawia D. Rutkowski

(Visited 5 833 times, 1 visits today)

5 myśli na temat “Artur Terlecki”

 1. Ucieszyl zie rutkowski lewak ze kredycik bedzie! Inwestycje konsumpcje.
  A kiedy pomost na pięknym zaniedbanym jeziorze marwicko? To by była inwestycja! Najwazniejsza. Nie mowiac o drodze do jeziora tarce!
  Wszystko robicie tylko nie to co trzeba. Mop bez cpnu na ktorym by gmina sobie zarobila z podatkow i polaczenia z marwicami.
  Tylko drozka na cmentarz o co postuluja starzy mieszkancy ktorzy nad jezioro nie jezdza. A do powiatu doplacacie gorzowskiego do utrzymania drog jak do gorzowa z baczyny jest fatalna od wielu lat glowna dojazdowa do gminy! Mlodzi wszyscy wyjada tak nie dbacie o region. A rynek pracy fatalny? Tylko ksse kołchoz to sprzyja wyjazdom. Wiecej by chcialo wyjechac ale nie moze nie umie języka ani znalezc pracy bo brak posrednikow w regionie. Uczciwych. W centrum kulturalnym baczynie byl kurs unijny ale angielski. Wyjazd do uk to wyjazd w jedna steone a mieszkamy blisko granicy z innym krajem.
  Rutkowski nawet nie raczyl zapytac o jezioro! Najwiekszy atut gminy. Musial sam Terlecki powiedziec.
  Autobusy mzk bezrobotni musza jezdzic na normalnych biletach.
  Sciezka rowerowa mogla byc w baczynie a zrobili chodniki z progami na ktorych podskakuje. Tylko wyrownac progi.
  Do ursusa tez by mogla byc sciezka (pieszo rowerowa) i remont drogi a nie ma. Pasami asfaltowymi polatac a nie doplacac do powiatu pieniadze.
  Trudna gmina bardzo. Byscie zatrudnili specjaliste do tego urzedu to by wam wszystko zrobil zamiast po znajomosci posadki. Bo sie nalezy praca. I mnostwo kasy w konsumpcje zamiast naprawde zainwestowac. Zdaje sobie sprawe ze urzednicy etatowi tego nie potrafia. Ale cpn w tarnowie np w baczynie czemu zlikwidowali itd to sa wszystko wplywy z podatkow. Deszczno ma 45% wyzsze.
  to jezioro powinno byc juz dawno przejęte. Poprzedni wójt mówił ze to jezioro juz zostalo przejęte. I planowal tu remont. Bez tego nie beda sie ludzie osiedlac. Wiatraki tez nie sprzyjaja zakupowi dzialek w ich poblizu w Baczynie bo halas. A droga obok pyrzyckiej potarkowana byly duze ilosci gruzu z rozbieranego ursusa mozna bylo utwardzic tylko porozbijac

 2. wygrał pan z Karwaszem tylko dlatego że jest pan młody i wygrał ze względu na wizerunek PR-owy. Nie jestem jakimś zwolennikiem Karwasza
  Ale nie zgadzam się z pana poglądami że jest KSSE i jest dobrze.
  Bo nikt tam nie chce pracować bo to kołchoz praca 6 dni w tygodniu w stresie i mobbingu za minimalne pensje. Nie ma życia prywatnego tylko harówa na 3 zmiany.

  Lubno jest miejscowością z rozwiniętą gospodarką, Baczyna po zbudowaniu drogi coś lekko ruszyło – dino, apteka przeniesiona, odwierty sterowane, katering, fryzjer na miejsce upadłej poczty (przeniesionej do chata polska), drugi fryzjer. Razem 6 „inwestycji”.

  Brak średnich i dużych firm w gminie. Może z powodu bliskości KSSE. Więc KSSE jest przekleństwem a nie atutem gminy.

  Dobrze że kanalizę teraz robią na Szczecińskiej. Ale ścieżka potrzebna i remont asfaltu do Ursusa.
  z Marwic z MOP-u zjazd do Marwic (zamiast tego robicie wewnętrzną drogę pod czyiś blok)
  Ścieżka rowerowa wzdłuż Baczyny jak już mówiłem – tylko odznaczyć chodnik rysunkami rowerów i wyrównać progi wjazdowe do posesji żeby nie rower nie skakał bo teraz to się nie da rowerem przejechać.

  Niedawno ulicą Szczecińską jakiś inwalida się wybrał na przejażdżkę do Baczyny i tak wiosłował a za nim sznurek tirów.
  Stara droga na Szczecin. Jak byłby zjazd tutaj z S3 to szlak do Witnicy przez Marwice. Czy to dobrze że Marwice są na uboczu i tam nic nie przejeżdża? z punktu widzenia gospodarczego bardzo niedobrze. Z punktu widzenia atrakcyjności zamieszkania lepiej. Ale tam autobus nie jeździ więc tak czy inaczej Marwice są wyludniającą się osadą. Powinno być połączenie ich rowerami z Baczyną – żeby w Baczynie był jakiś postój rowerowy – mieszkaniec Marwic mógłby dojeżdżać i zostawiać rower.

  Tarnów oderwany jest od świata ale przez niego prowadzi droga do jeziora (i Ściechowa).
  Drogę do jeziora koniecznie utwardzić. Nie czekać na przejęcie jeziora.

  Można nawet na koszt własny odmulić jezioro czy nic nie można zrobić. Jakby wjechał traktor i odmulił dno to chyba nic się złego nie stanie zwł że tam jest droga przejazdowa wzdłuż jeziora. Mógłby skręcić w jezioro i udać że pomylił drogę.
  Wiele można zrobić. A jak nie przejąć to wykupić to jezioro. Ale pomost musi być i łodzie do żeglowania, motorówki, skutery wodne oraz mniejsze pomosty rybackie wokół jeziora także szlaki (mogą być nawet dzikie ale przechodne nad brzegami) Punkt gastronomiczny w namiotach z lodówką lodami i napojami, śmietniki powbijane workowe, systematycznie czyszczenie piasku i dna jeziora nie po pas tylko głębiej na całą wysokość człowieka który wchodzi do wody.
  Można jeszcze kamerę internetową zamocować na słupie żeby nie rozkradli nowego pomostu który byście zbudowali (dużego, z barierkami i na taką wysokość żeby można było skakać do wody bezpiecznie). Ratownik z motorówką mógłby być na cały okres wakacyjny. Motorówke ma straż pożarna więc mogłaby stacjonować nią w sezonie.
  Pole biwakowe można odrestaurować i zrobić parking bezpłatny dla samochodów. A na końcu ściągnąć autobus z os Staszica z Marcinkowskiego. Albo od Arsenału. Jak jeździ do Nierzymia to jeździłby „Marwicko” klimatyzowany jak wiele lat temu.

  Zróbcie tak jak mówie to będzie super gmina do zamieszkania i życia. Kosztem chodniczków na cmentarz.

 3. miejsce przed pomostem (którego nie ma)
  można odgrodzić takim sznurkiem z bojami na wysokość pływalną dla dzieciaków
  na maxa zwiększyć bezpieczeństwo bo jedno utonięcie niesie ze sobą ponurą historię.
  ratownik powinien mieć przy pasie latarke podwodną bo za dużo nie widać w tym jeziorze. Może nawet dwóch ratowników bo szeroka plaża. Jeden przy pomoście i drugi z lornetką i przy motorówce / wynajmowaniu łódek z kapokami. Dla nie umiejących pływać deski styropianowe i koła wypożyczane pod zastaw np 5 zł, materace pontony itd.
  Radiowęzeł z muzyką przy punkcie gastronomicznym.
  Zjeżdżalnie wodne jak w Dzierżowie i zawieszony sznur na drzewie do wody jak niegdyś na Gliniku, miejsca zacienione pod drzewami. I zakaz wjazdu samochodów na plażę.

 4. Panie Rutkowski myślałam że Pan jest ostrym dziennikarzem a Pan zachwalał wójta , któremu przyglądała się prokuratura ( nie mieszkał na terenie gminy a pobierał dietę radnego ) , który dostał wszystko od poprzednika a po Nim jedzie ( list przed wyborami – nabrał mieszkańców ze poprzedni wójt kiedyś jako Przewodniczący Rady zamknął szkołę w Lubnie – nie przewodniczący tylko RADA !! ) , który obiecywał kanalizację Wysokiej , ten który twierdził że boisko w Baczynie to jego zasługa – prawdę znają ludzie , który chwali się oczyszczalnią a był przeciwny jej , tak , tak , bo poprzednik załatwił dotację 1 miesiąc przed wyborami a obecny wójt twierdził że to gra wyborcza , który załatwił drogę w zamian za wiatraki ( umowa była z poprzednim wójtem na całą drogę ha ha ha ) Mogłabym jeszcze dużo pisać o „sukcesach” obecnego , troszkę robi ale tylko tam gdzie wygrał wybory .

  zośka

Dodaj komentarz