Żużel: Holta, Jabłoński i Jankowski w Falubazie (audio, zdjęcia)

19:35

3 grudnia 2011

Maciej Noskowicz

e-mail: m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki (Visited 58 times, 1 visits today)

Rune Holta, Krzysztof Jabłoński i Łukasz Jankowski – to nowi żużlowcy drużynowego mistrza Polski – zespołu Stelmetu-Falubazu Zielona Góra. Taką informacje władze zielonogórskiego klubu przekazały podczas uroczystości podsumowującej miniony sezon w Hotelu Ruben.

Podczas imprezy podziękowano sponsorom i żużlowcom za miniony sezon. Głównym punktem kilkugodzinnego spotkania było jednak ogłoszenie składu na nowy sezon.

Najwięcej emocji towarzyszyło zatrudnieniu Rune Holty. Norweg z polskim paszportem był w orbicie zainteresowań włodarzy zielonogórskiego klubu, ale w pierwszej kolejności wymieniano nazwisko Rosjanina Grigorija Łaguty. Prezes Robert Dowhan po fiasku negocjacji z Łagutą postawił na Holtę, dla którego będzie to powrót po 18 latach do Zielonej Góry. Żużlowiec zaczynał swoją przygodę z polską ligę w ówczesnym Morawskim.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/12/03-zuzel-holta.mp3|titles=Rune Holta]

Dużym zaskoczeniem było zatrudnienie dwóch żużlowców reprezentujących dotychczas kluby I-ligowe. Krzysztof Jabłoński w minionym sezonie reprezentował barwy Startu Gniezno. Jak powiedział, chce spróbować swoich sił w ekstralidze.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/12/03-zuzel-jablonski.mp3|titles=Krzysztof Jabłoński ]

Inny z nowych żużlowców Falubazu – Łukasz Jankowski – ma za sobą nieudany sezon w Orle Łódź. W jego przypadku atutem na pewno był bardzo niski KSM. Sam zawodnik ma nadzieję, że odbuduje się w zielonogórskiej drużynie.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/12/03-zuzel-jankowski.mp3|titles=Łukasz Jankowski]

Prezes Stelmetu-Falubazu Robert Dowhan nie ukrywał, że zbudowanie takiego składu – wobec nowego regulaminu – nie było łatwe.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/12/03-zuzel-dowhan.mp3|titles=Robert Dowhan]

Z zielonogórskim klubem dogadany jest także Szwed Jonas Davidsson, choć kontraktu jeszcze nie podpisał. Ponadto zespół Falubazu w przyszłym sezonie poprowadzi Rafał Dobrucki, choć i w tym wypadku nie doszło jeszcze do parafowania umowy.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/12/04-zuzel-dobrucki.mp3|titles=Rafał Dobrucki]

Dodajmy, że zielonogórski zespół już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu.

fot: Maciej Noskowicz

(Visited 58 times, 1 visits today)

16 myśli na temat “Żużel: Holta, Jabłoński i Jankowski w Falubazie (audio, zdjęcia)”

 1. pytanie: jaki cel ma w tym roku Falubaz ?
  Mamy najstarszy skład w lidze , mało przyszłościową ekipę.

 2. Kiepski transfer. Holta zrzuci Falubaz z podium na środek tabeli

 3. Mogliście brać Lagutę, a Holtę Częstochowie zostawić 🙁 Przecież Rychu dobrze tylko punktuje w barwach Włókniarza. W Rzeszowie, Gorzowie czy ostatnio Toruniu jeździł kichę a w Częstochowie nie pamiętam jego słabego sezonu mimo, iż jeździł u nas dłuuuugie sezony.

 4. Oj kiepsko to widzę i do tego jeszcze HOLTA (w dodatku te jego magiczne nadgarstki) – pytam się po co ?

 5. Nie lubię Holty ale trudno rozumiem że regulamin jest jaki jest, a Łagucie się w głowie poprzewracało z żądaniami finansowymi. Niemniej nie do końca widzę potrzebę Jankowskiego skoro mamy Saszę Loktajewa. A już na pewno skandalem byłoby jego wypożyczenie już teraz przed sezonem. Według mnie powinniśmy poczekać na początek sezonu i zobaczyć jak się spisuje Sasza i jeżeli radziłby sobie to niech jedzie Loktajew nawet kosztem obu Jankowskiego i Jabłońskiego ( bo wtedy już Jabłoński nie mieści się za Davidssona, co najwyżej za Holte ).

 6. Cała Polska z WAS się śmieje ;;;)))))
  Holta złotówa – nie pamietacie tego ????
  Jankowski – 1,15 w 1 lidze ha ha,kolega Dobruckiego?
  Jabłoński za kogo pojedzie ??? Za Davidssona czy za Holtę ??? ha ha

 7. Dowhan doprowadziłeś drużynę do mistrzostwa a teraz spuścisz ją do I ligi!

 8. KS zbieranina ;;;) czyj to pomysł ???ŻENADA !!!!
  Robimy protest,bez dopingu!!!Albo nie idziemy na mecz!!

 9. 1.Jonsson,Jankowski 3.Holta 4.Davidsson 5.Protasiewicz 6.Dudek 7 Strzelec
  Każdy mecz u siebie cięzki a na wyjeździe wszędzie bęcki !!!

 10. Bedzie ciezko. Ale przynajmniej kazdy mecz bedzie walka o kazdy punkt. Z punktu widzenia kibicow moze byc ciekawie albo calkowite fiasko

 11. Loktajev zostaje
  Jonsson Loktajev Holta Davidsson – ( nie podpisal jeszcze kontraktu) Pepe Dudek Strzelec

  a mówia ze stary skład jak 3 zawodnikow bardzo mlodych Hancock musial odejsc
  a Loktajev za Zengote siła uderzenia na pewno spadła ale w toruniu za jensena bedzie jechał Zabik . W play-off sie wyjasni najwazniejsze wejsc do 3 a potem zobaczymy a jak ju zwejdziemy to zbijamy ksm !!!

Dodaj komentarz