Trasa rowerowa EuroVelo wzdłuż Warty

21:01

16 września 2015

Zbigniew Bodnar

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91. (Visited 161 times, 1 visits today)

Trwają przygotowania organizacyjne do zaprojektowania i wykonania – wzdłuż Warty – ścieżki rowerowej, która ma stać się częścią sieci europejskich ścieżek rowerowych pod nazwą EuroVelo.  Burmistrz Witnicy Dariusz Jaworski podkreśla, że współpraca m.in z prezydentem Gorzowa, a także pomiędzy gminami przez które przebiegać ma trasa, układa się bardzo dobrze:
Ścieżka rowerowa ma być wytyczona  wałami przeciwpowodziowymi. Rowerzyści liczą, że nawierzchnia będzie asfaltowa, burmistrz Jaworski mówi, że może być wykonana z nowoczesnego tworzywa:
Europejskie trasy EuroVelo mają opleść nie tylko zachodnią Europę, ale także – w Polsce – wytyczone będą także wzdłuż Odry i Wisły.
(Visited 161 times, 1 visits today)

3 myśli na temat “Trasa rowerowa EuroVelo wzdłuż Warty”

  1. w Gorzowie na wale trasa rowerowa wysypana jest tłuczniem, jeździ się koszmarnie

  2. Rowerowe wyprawy tą trasą uskuteczniam od 10lat,bez działań burmistrzów czy prezydentów.

  3. Jak chcecie być tacy europejscy, panowie burmistrzowie to zróbcie coś w sprawie dojazdu rowerem z okolicznych wiosek, praktycznie z żadnej strony nie ma bezpiecznego wjazdu do miasta, a nie zajmujcie się rowerowymi szlakami wzdłuż rzeki, tamtędy przejedzie i tak ktoś, kto chce się wybrać na wycieczkę raz w roku. Do pracy nie ma jak dojechać, nawet do KSSE od strony miasta (Stalowa) zasypano przepust pod S3, owszem kładka będzie w maju ale co do tego czasu? Od strony Baczyny nie ma żadnej ścieżki, od Łupowa, owszem jest do granic miasta… Kto tam wałem będzie jeździł? Poza tym w centrum całkowity brak (!) ścieżek rowerowych a Wy się chwalicie budową szlaku wzdłuż wału.

Dodaj komentarz