SLD w obronie działkowców

15:49

16 lipca 2012

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce bronić ogródków działkowych i przywilejów ogrodników. SLD ma zamiar przygotować własny projekt ustawy w tej sprawie i jak najszybciej skierować go do Sejmu.

– Mamy na to mało czasu, bo z końcem przyszłego roku przestanie obowiązywać ustawa zakwestionowana przez Trybunał Konstytucyjny – mówi poseł Bogusław Wontor, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w naszym regionie:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/07/16-sld-1.mp3|titles=B. Wontor ]

Miniony weekend działacze lubuskiego SLD spędzili na ogródkach działkowych, roznosząc wśród działkowców specjalną ankietę na temat nowej ustawy. Jak mówi radny Edward Markiewicz, odzew działkowców był bardzo pozytywny:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/07/16-sld-2.mp3|titles=E. Markiewicz ]

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Trybnał Konstytucyjny zakwestionował większość zapisów obowiązującej od siedmiu lat ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Działacze lubuskiego SLD zaapelowali dziś do samorządowców, aby nie wykorzystywali tego faktu do likwidowania działek funkcjonujących w centrach ich miejscowości.

 

7 myśli na temat “SLD w obronie działkowców”

  1. Wychodzi wasza SLDowska obłuda panie Markiewicz! Przecież to wasz SLDowski prezydent Kubicki chcial obwodnicę przez działki przy ulicy Działkowej budować!

  2. Oho wywęszyli sposób o dodatkowe pół procenta w sondażach?

  3. Panie Działkowiec – Obwodnica była i jest potrzebna. Jednak pod rządami starej, lewicowej ustawy działkowcy dostaliby w zamian inne tereny i spore odszkodowania – a teraz co ? I gdzie tu obłuda Panie Działkowiec ?

  4. Ale dzialkowcy nie chcą odszkodowania i innych terenów tylko swoje działki , o które dbali lata. Kto buduje ulicę przez środek działek!? I gdzie tu obłuda panie Markiewicz? Jak pa ni pańscy koledz radniy z SLD głosowali? Za budową ulicy Aglomeracyjnej przez nasze działki czy przeciw? I to właśnie jest obłuda panie Markiewicz!

  5. Do Działkowca-emeryt radny M. weżmie kasę w Wodociągach ,w Radzie i paru komisjach i ma gdzieś wasze działki./może liczył na parę głosów w nowych wyborach/

  6. Pieprzycie głupoty. U mnie na działkach radny Markiewicz z innymi działaczami SLD -jako jedyna partia – przyszli do działkowców i zbierali podpisy pod obroną naszych praw. Mało tego dowiedziałem się od radnego że też ma ogródek w naszym ogrodzie więc też jest działkowiczem! Ja głosowałem na PO (w końcu młodzi wykształceni na nich głosowali) i co po studiach 3 lata i same prace na zlecenie jedyna przyjemność to działka mojej mamy którą się opiekuję i poseł Niesiołowski ma czelność mówić że moja altana to buda. Wara od mojej działki z tą pazerną rządową łapą POpaprańcy!!!

Dodaj komentarz