Sąd w Sulęcinie odrzucił pozwy rolników z Krzeszyc

14:27

20 kwietnia 2011

Zbigniew Bodnar

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91. (Visited 781 times, 1 visits today)

21 rolników z gminy Krzeszyce złożyło pozwy do Sądu Rejonowego w Sulęcinie o wypłatę odszkodowań za straty wynikłe z ubiegłorocznych podtopień.

Wysokość strat wyceniono w przedziale od kilku do 75 tysięcy złotych. Rolnicy uważają, że nastąpiły one, bo od kilku lat nie prowadzone były prace melioracyjne. Początkowo zwrócili się z żądaniem odszkodowań do Urzędu Marszałkowskiego, bowiem to na nim spoczywa obowiązek dbania o prawidłową konserwację rowów i kanałów melioracyjnych. Wobec braku odpowiedzi z Urzędu Marszałkowskiego, rolnicy złożyli pozwy o odszkodowania do Sądu Rejonowego w Sulęcinie. Po zapoznaniu się z argumentacją stron, sędzia Bartłomiej Starosta odrzucił pozwy motywując to faktem, że najpierw należało wykorzystać procedurę sporu z Urzędem Marszałkowskim. Pozwy zostały zaś złożone do sądu przed upływem 3 miesięcznego terminu na rozpatrzenie sporu przez Urząd Marszałkowski. W ciągu kilku najbliższych dni rolnicy zdecydują – wraz z reprezentującą ich mecenas Beatą Schwierzy – czy odwołają się od decyzji Sądu Okręgowego w Sulęcinie.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/04/20-pozwy-rolnikow-z-krzeszyc.mp3|titles=pozwy rolników z Krzeszyc]
(Visited 781 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz