Otwarcie Domu Dziecka w Sulęcinie

17:03

18 października 2012

Marek Kantczak

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91.Hobby – uwielbia nudzić się, co uważa za ekstremalną formę wypoczynku. Fan Simply Red i Philla Collinsa. Lubi książki Davida Lodge’a, filmy Pedro Almodovara i Woody Allena. Lubi jeść, szczególnie bigos według receptury swojej mamy (w gorzowskiej redakcji też go lubią). Przepada za wypoczynkiem na nadmorskich plażach, nie tylko nad Bałtykiem. I chyba lubi też… strzelać z łuku, skoro robi to już ponad 30 lat. Od 2009 roku strzela z łuku bloczkowego (to jego nowa pasja). (Visited 368 times, 1 visits today)

W Sulęcinie uroczyście otwarto Dom Dziecka. To pierwsza tego typu placówka w mieście i całym powiecie. Dotychczas część dzieci trafiała do rodzin zastępczych, natomiast te starsze często do bardzo odległych placówek, nawet do Chełma. – To bardzo utrudniało ich kontakt z rodziną czy znajomymi, dlatego uznaliśmy, że taki dom musimy mieć także w naszym powiecie – mówi starosta sulęciński Dariusz Ejchart.
[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/10/18-otwrcie-domu-dziecka-w-sulecinie-ejchart.mp3|titles=otwrcie Domu Dziecka w Sulęcinie – Ejchart]

Na adaptację budynku po poradni pedagogiczno-psychologicznej starostwo wydało ponad 400 tys. zł. Wyposażenie zafundowali hojni sponsorzy. – To razem zapewniło naszym dzieciom bardzo dobre warunki – mówi dyrektorka Domu Dziecka w Sulęcinie Anna Krawczyk.
[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/10/18-otwrcie-domu-dziecka-w-sulecinie-krawczyk.mp3|titles=otwrcie Domu Dziecka w Sulęcinie – Krawczyk]

W placówce mieszkać będzie czternaścioro dzieci w wieku od dziesięciu do osiemnastu lat. Pierwsze pojawią się w najbliższy poniedziałek.

(Visited 368 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Otwarcie Domu Dziecka w Sulęcinie”

  1. nie ta strona:-))) to zielonogórskie podwórko:-)wyszło szydło z wora

Dodaj komentarz