M. Konwa, M. Paluta i A. Bycka na najwyższym stopniu podium

07:55

12 listopada 2011

Marek Staniszewski

dziennikarz działu sportowego   +48 68 4555 557 (Visited 34 times, 1 visits today)

W Zielonej Górze odbyła się czwarta seria Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Na starcie stanęło 250 zawodników, a wśród nich lider klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Wyścig elity wygrał wychowanek Trasy Zielona Góra Marek Konwa przed Markiem Cichoszem i Andrzejem Kaiserem. Wśród juniorów triumfował Michał Paluta z POM-u Strzelce Krajeńskie, w wyścigu kobiet wygrała Magdalena Pyrgies z Gliwic, a wśród orliczek Aleksandra Bycka z Bizona Bieganów.

Czwartą rundę Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym wZielonej Górze obserwował trener kadry narodowej Jan Antkowiak, który przyglądał się czołówce między innymi w kontekście występu w styczniowych mistrzostwach świata.