Polityczne podsumowanie tygodnia

11:44

16 grudnia 2017

Daniel Rutkowski

Dziennikarz Radia Gorzów. (Visited 6 492 times, 1 visits today)

W programie udział wzięli: poseł Jarosław Porwich Wolni i Solidarni, Marek Surmacz wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego PiS, Tadeusz Jędrzejczak członek zarządu województwa SLD, Jerzy Sobolewski przewodniczący klubu radnych PO w gorzowskiej Radzie Miasta.

(Visited 6 492 times, 1 visits today)

30 myśli na temat “Polityczne podsumowanie tygodnia”

 1. Panie Sobolewski czy Pana i kolegów z PO nie jest czasem w Wawrowie?

 2. jeżeli ktokolwiek z partii łamiącej konstytucję, partii cyników i oszustów się wypowiada łamiąc przy tym VIII (nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu) przykazanie Boże, przy tym w kościele zasiada w pierwszych rzędach – nie będę słuchał.

 3. Czy w tym programie nie występował były policjant, który kiedyś kradł prąd?

 4. Dzisiaj furorę robi filmik „Grzechu weź się popraw bo się trochę oplułeś” z aktorką metr w głąb Kopacz w roli głównej.
  Wszystko w towarzystwie nowej flagi „tenkraju” czyli biało-czerwone podzielone po przekątnej.
  niezalezna.pl/imgcache/750×430/c//uploads/cropit/15134252801d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

 5. Sobolewski znany jako pan farmazon. Platforma już dość zniszczyła, nie wstyd ci?

 6. Nie zapraszajcie wiecej tego idioty i zdrajcy bo przestane was sluchac.

 7. O moscie temu cwokowi trabie od 3 lat i nic nie dociera. Przemyslowka ten łysy hipek cos zawiaduje ale.nic nie ogarnia. A Radzinski uciekl. A Szymankiewicz nie kupil czerw spichlerza za 300tys jak za darmo i miasto strqcilo kontrole nad tym co tam bedzie. Bank i apteka.

 8. Tadziu Ty czerwona gnido, pachołku moskiewski, ty ruski soldaku

 9. @Zaklinacz, ty zaklinasz, czy jednego klina za dużo wychlałeś, skąd ten jad sączysz wprast z piersi matki PiS?

 10. Bezcenne jest pytanie byłego sekretarza PZPR, Tadeusza Jędrzejczaka, co to są „projekty patriotyczne”, i jak zatkało kakao, gdy się od posła Jarosława Porwicha dowiedział, że jest to na przykład upamiętnianie polskich bohaterów, zamordowanych przecież przez PZPR.

 11. Jeżeli mowa o klinie, to chyba jednego za dużo wypił przedstawiciel SLD. Wskazuje na to otrzeźwienie na koniec audycji, kiedy się zorientował, że będąc w stanie wskazującym dał się redaktorowi podpuścić na krytykę prezydenta miasta rządzonego przez SLD, a więc przez jego własne ugrupowanie. A przecież nie tak dawno pan Wontor na antenie tego radia dobitnie wyjaśnił wszystkim, że obecnie Gorzowem rządzi SLD i nikt nie powinien mieć co do tego żadnych wątpliwości.

 12. „Jarosław Kaczyński jest do tego stopnia genialnym taktykiem, że właściwie w każdej sytuacji jak kot potrafi spaść na cztery łapy. Co więcej, z jakimś wróblem w pysku” – stwierdził w Polsat News prof. Adam Grzegorczyk, politolog z Wyższej Szkoły Promocji, i to niech będzie politycznym podsumowaniem tygodnia.

 13. Jarosław Kaczyński jest do tego stopnia genialnym – że kopiuje rozwiązania dawno przez innych wymyślone – zaiste „geniusz” – więcej taki geniuszy, a nie będzie potrzeba doktoratu by wygłaszać jego brednie, ino wystarczy pozytywna nota z katechezy.

 14. Ja bym to samo napisał tak:

  „Jarosław – Kaczyński jest – do tego stopnia genialnym – że – kopiuje rozwiązania dawno przez innych wymyślone zaiste, „geniusz” więcej – taki – geniuszy, – a – – nie – będzie potrzeba, doktoratu by wygłaszać jego, brednie – , – ino wystarczy pozytywna nota – z – katechezy”.

  Równie „radośnie” użyte znaki przestankowe, ale za to z większym polotem.

 15. xxx: „bdfsvdzx x v”.

  A więc TW „Matka” (Andrzej Hadacz) ma rację: PiS-owski reżim będzie wyłączać internet na weekendy.
  Jak tłumaczy Hadacz, „o tym się jeszcze nie mówi”. Ale on już wie.

  I pierwsze symptomy już mamy: jest niedziela, przechodzą tylko co niektóre litery w komentarzach, tylko wtedy, kiedy PiS-owski reżim nie odcina internetu. Dlatego komentarz powyżej wygląda, jak wygląda…

  niezalezna.pl/211732-tw-matka-ostrzega-pis-bedzie-wylaczac-internet-to-nagranie-pozostaje-w-pamieci

 16. Ale zaraz, zaraz… Mój wpis przeszedł w całości. Skąd PiS-owski reżim wie, że ja to ja i mi nie wyłącza internetu? Wszystko jasne! Na pewno mnie śledzi. Tu z kolei rację ma Rysiek Boney M., że PiS-owski reżim śledzi i prześladuje.
  Jeśli komuś komentarze będą wychodziły w całości w reżimowe internety – znaczy że jest śledzony!

 17. Tutaj łatwo zgadnąć, co wyciął powyżej PiS-owski reżim. Była to krytyka programów: 500+, Mieszkanie+ i Więzienie+.

 18. @bonk zdania od „a więc” się nie rozpoczyna nawet na forum RMG

 19. kalasanty: „zdania od „a więc” się nie rozpoczyna”.

  Jednak warto najpierw sprawdzić, czy rzeczywiście, zanim „błyśnie” się wiedzą „z magla”.

  „Niewiele jest wyrazów, od których nie wolno zacząć zdania. Zakaz taki dotyczy przede wszystkim nieakcentowanych form zaimkowych: zamiast „Cię kocham” mówimy „Kocham cię”, zamiast „Się nie bój” mówimy „Nie bój się”, a „Cię kręcę” i „Się masz” (skrócone później do „Siema”) należą do nielicznych wyjątków.
  Zdanie można podzielić na dwie części niemal w dowolnym miejscu, aby wyeksponować myśl zawartą w drugiej z nich, np. „Wlazł kotek na płotek. I mruga”. Można tak dzielić dalej („Wlazł kotek. Na płotek. I mruga”) i dalej („Wlazł. Kotek. Na płotek. I mruga”). Łatwiej przy tym natrafić na wyraz, który nie może kończyć zdania, niż na taki, który nie może go zaczynać, por. „Wlazł kotek na”. Nawet jednak i taką konstrukcję można uzasadnić, byle wskazać, że jest niekompletna: „Wlazł kotek na…”.
  Co z tego wynika? Że a więc nie jest wcale gorszym początkiem zdania niż wiele innych wyrazów, w szczególności spójników. Nie wyłączając spójnika że, który otwiera poprzednie zdanie tej porady, a o którym też krążą legendy, że nie powinien nigdy stać na początku.
  Mirosław Bańko, PWN

  Bardzo trudno wymyślić słowo, od którego nie dałoby się zacząć zdania. Proszę zauważyć, że np. w dialogu powieściowym wypowiedź może się urwać w dowolnym miejscu – co oznaczamy wielokropkiem – a potem można ją kontynuować w nowym zdaniu od miejsca, gdzie została przerwana.
  Nauki typu: „Nie zaczyna się zdania od a więc” przekazywane są z pokolenia na pokolenie, nie bez udziału nauczycieli, którzy – ufam, że w dobrej wierze – wprowadzają uczniów w błąd. W języku mówionym a więc jest popularnym sposobem rozpoczęcia wypowiedzi w sytuacji, gdy mówiący nie wie, jak zacząć. Nauczyciele prawdopodobnie woleliby, aby uczniowie swoje wypowiedzi na lekcji zaczynali od czegoś językowo dojrzalszego, świadczącego dobrze o ich kompetencji. Otóż jest dobrym sygnałem fatycznym (nie mylić ze słowem faktyczny), sygnalizującym początek wypowiedzi. Wiele kwestii w dialogu nie wymaga jednak żadnego sygnału na początku.
  Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski”

 20. Można Wójcickiego źle oceniać, ale nie można porównywać do Jędrzejczaka. Za Jędrzejczaka budżet Gorzowa był dwukrotnie niższy, a więc to nie ta liga.

Dodaj komentarz